Prawo Cywilne

Kancelaria Radcy Prawnego Karolina Grześkowiak – Szten

W polskim porządku prawnym mamy do czynienia z dwoma rodzajami dziedziczenia: dziedziczenie ustawowe oraz dziedziczenie testamentowe. Co w przypadku, gdy zmarły, po którym dziedziczymy, pozostawił długi? Przyjmować spadek, czy może jednak go odrzucić? W jakim terminie? Może jednak nie dziedziczymy spadku po zmarłym, a przysługuje nam prawo do zachowku?

Opisane wyżej, a także inne kwestie obowiązujące w prawie spadkowym często wymagają profesjonalnego spojrzenia, bez emocji, które nam – jako osobom bliskim zmarłego zawsze będą towarzyszyć. Dlatego też wychodząc naprzeciw Klientom świadczę usługi prawne dla osób z Nysy, Wrocławia oraz okolicznych miejscowości w zakresie prawa spadkowego, m.in. w następujących sprawach w przedmiocie:

 • przyjęcia bądź odrzucenia spadku w imieniu własnym lub małoletnich dzieci,
 • działu spadku,
 • zachowku,
 • wydziedziczenia.

Dział spadku z pomocą Prawnika.

Śmierć kogoś bliskiego zawsze jest stresującym wydarzeniem. Szczególnie jeżeli spadkodawca nie pozostawił testamentu, a spadkobierców jest kilku. Dodatkowe emocje budzi w tej sytuacji okoliczność, że zgromadzony za życia dobytek miał znaczną wartość. Pomoc prawna może okazać się nieodzowna, aby spadkobiercy porozumieli się odnośnie spornych kwestii.

Niezależnie od powyższego, trzeba mieć na uwadze, że nawet jeżeli zmarły pozostawił testament to istnieje możliwość podważenia jego ważności. Jeżeli . Dodatkowo, trzeba pamiętać, że jeżeli zmarły rozrządził swoim majątkiem na wypadek śmierci w drodze testamentu, nie uwzględniając w nim swoich dzieci i innych bliskich krewnych, uprawnionym osobom przysługuje roszczenie o zachowek. Radca prawny specjalizujący się w prawie spadkowym dokona analizy sytuacji i zawsze wskaże właściwy kierunek działania.

Odszkodowanie i zadośćuczynienie.

Jako Radca prawny zajmuję się także sprawami o odszkodowania lub zadośćuczynienie. Jeżeli zostałeś poszkodowany w wypadku komunikacyjnym, ktoś zniszczył Twoje mienie bądź doznałeś wypadku przy pracy, może się okazać, że istnieje możliwość uzyskania odszkodowania lub zadośćuczynienia z tego tytułu. Oczywiście każda sprawa wymaga indywidualnego podejścia, weryfikacji dokumentów i szczegółowej analizy. Z pomocą profesjonalisty – Prawnika specjalizującego się w takich kwestiach masz szansę na pomyślne zakończenie sporu.

Pomoc prawa w zakresie nieruchomości.

W ramach swojej praktyki zajmuję się także szeroko pojętym prawem nieruchomości. Nasza współpraca może polegać na udzieleniu porady prawnej sprawach z zakresu:

 • własności, nieruchomości,
 • ochrony praw lokatorów,
 • nabywania nieruchomości,
 • stwierdzenia zasiedzenia,
 • ustanowienia służebnościp
 • immisji,
 • ustanowienia hipoteki i innych postępowaniach wieczystoksięgowych,
 • zawierania umów najmu i dzierżawy,
 • zagospodarowania nieruchomościami.

Kancelaria udziela wsparcia prawnego deweloperom, pośrednikom nieruchomości oraz innym podmiotom w ramach stałej obsługi prawnej firm i spółek. Wspieramy swoich Klientów zarówno na etapie postępowań sądowych jak i przedsądowych. Reprezentujemy Klientów także w postępowaniach administracyjnych. Doradzamy na każdym etapie wznoszenia inwestycji i jej zarządzania. Kancelaria specjalizuje się także w kompleksowym przygotowywaniu umów i negocjowaniu ich postanowień.

Sprawy spadkowe we Wrocławiu

Klientów, którzy szukają pomocy prawnej w sprawach spadkowych, zapraszam do mojej kancelarii we Wrocławiu. Pomogę Państwu m.in. w ocenie sytuacji prawnej w zakresie dziedziczenia, wskażę najlepsze, optymalne rozwiązanie oraz udzielę rzetelnej porady prawnej. Doskonale wiem, że postępowania spadkowe to dla wielu klientów trudny moment, często związany z osobistymi przeżyciami i przez to generujący stres. Mogą być Państwo pewni, że w mojej kancelarii każdy klient spotyka się z dużą empatią, zrozumieniem, dyskrecją oraz indywidualnym podejściem do każdej sprawy. Moim priorytetem jest przede wszystkim dobro klienta.

Zapraszam do kancelarii we Wrocławiu oraz zachęcam to telefonicznego lub e-mailowego kontaktu.