Prawo spadkowe. Pomoc dla klientów z Nysy i Wrocławia.

Kancelaria Radcy Prawnego Karolina Grześkowiak – Szten

W polskim porządku prawnym mamy do czynienia z dwoma rodzajami dziedziczenia: dziedziczenie ustawowe oraz dziedziczenie testamentowe. Co w przypadku, gdy zmarły, po którym dziedziczymy, pozostawił długi? Przyjmować spadek, czy może jednak go odrzucić? W jakim terminie? Może jednak nie dziedziczymy spadku po zmarłym, a przysługuje nam prawo do zachowku?

Opisane wyżej, a także inne kwestie obowiązujące w prawie spadkowym często wymagają profesjonalnego spojrzenia, bez emocji, które nam – jako osobom bliskim zmarłego zawsze będą towarzyszyć. Dlatego też wychodząc naprzeciw Klientom świadczę usługi prawne dla osób z Nysy, Wrocławia oraz okolicznych miejscowości w zakresie prawa spadkowego, m.in. w następujących sprawach:

  • przyjęcia bądź odrzucenia spadku w imieniu własnym lub małoletnich dzieci,
  • działu spadku,
  • zachowku,
  • wydziedziczenia.

Podział majątku z pomocą prawnika.

Śmierć kogoś bliskiego zawsze jest stresującym wydarzeniem. Dodatkowe emocje budzi z pewnością podział majątku, szczególnie jeśli zgromadzony za życia dobytek miał znaczną wartość. Pomoc prawna może okazać się nieodzowna, aby spadkobiercy porozumieli się odnośnie spornych kwestii.

Warto wiedzieć o tym, że zawsze można podważyć znajdujące się w testamencie zapisy. Osoby, które czują się pokrzywdzone, decydują się zazwyczaj na dochodzenie swoich praw. Radca prawny specjalizujący się w prawie spadkowym dokona analizy sytuacji i pomoże w rozwiązaniu tej sytuacji.

Odszkodowanie i zadośćuczynienie.

Jako radca prawny zajmuję się także sprawami o odszkodowania lub zadośćuczynienie. Jeżeli zostałeś poszkodowany w wypadku komunikacyjnym, ktoś zniszczył Twoje mienie bądź doznałeś wypadku przy pracy, może się okazać, że istnieje możliwość uzyskania odszkodowania lub zadośćuczynienia z tego tytułu. Oczywiście każda sprawa wymaga indywidualnego podejścia, weryfikacji dokumentów i szczegółowej analizy. Z pomocą prawnika specjalizującego się w takich kwestiach masz szansę na pomyślne zakończenie sporu.

Pomoc prawa w zakresie nieruchomości.

W ramach swojej praktyki zajmuję się także szeroko pojętym prawem nieruchomości. Nasza współpraca może polegać na udzieleniu porady prawnej w następujących sprawach:

  • własność lokali,
  • ochrona praw lokatorów,
  • nabywanie nieruchomości,
  • zasiedzenie,
  • służebności,
  • związanych z księgami wieczystymi.

Pracuję z deweloperami w ramach obsługi prawnej firm i spółek, a także w szczególnych sytuacjach związanych z nieruchomościami. Prowadzę sprawy dotyczące zarówno stawiania budynków, jak i ich rozbiórki. Pomagam podmiotom gospodarczym i osobom prywatnym w analizowaniu zapisów ustawy o prawie budowlanym, które nie zawsze są jasne dla osób niezajmujących tą tematyką na co dzień. Reprezentuję klientów na każdym etapie inwestycji.